Lapkričio 26 d. EUROPE DIRECT Marijampolė kartu su Petro Kriaučiūno viešąja biblioteka marijampoliečius kvietė į jau tradiciniu tapusį festivalį „Reali virtualybė“. Šiais metais festivalis kartu su visu miestu šventė Marijampolės 230-ąją sukaktį su šūkiu: 𝗚𝗿𝗲𝗶𝘁𝗶𝘀 𝟮𝟯𝟬! ir kvietė pasinerti į įvairių pramogų, įdomių susitikimų ir įvairiais šiuolaikiniais sprendimais stebinančių veiklų šurmulį.
Visu greičiu pirmyn per skaitmeninį pasaulį keliauti kvietė įvairios veiklos: robotikos užsiėmimai (VEX robotų varžybos, pramogos su virtualios realybės akiniais) kartu su mokykla „Lispa“; kūrybinis fotografavimas – piešimas šviesa „Feel the light“; virtualios realybės filmo „Angelų takais” seansai; KŪRYBINĖS STUDIJOS: pletkai & realybė; Parodos „Kapsukas (Marijampolė) 1970-1989 m.” atidarymas. Dalyvauja fotografijų autoriai Valentinas Juraitis ir Romualdas Vilčinskas. Fotoparoda bus pristatoma pasitelkiant šiuolaikines interaktyvias technologijas; diskusija „Mano ateities miestas Marijampolė“ (moderuoja Nomeda Marčėnaitė).
EUROPE DIRECT Marijampolė šiuo renginiu marijampoliečiams akcentavo, jog skaitmeninės technologijos keičia žmonių gyvenimus – ir tai, kaip bendraujame, ir tai, kaip gyvename ir dirbame. Skaitmenizacija gali padėti įveikti daug iššūkių. Mūsų gyvenimas skaitmeninėje erdvėje turi būti saugus, paprastas ir jame turi būti gerbiamos pagrindinės laisvės.