Lapkričio 25 d. įvyko Konferencijos dėl Europos ateities renginių ciklo diskusija apie ES skaitmenizacijos politiką su marijampoliečiais.

Atsigaudama po pandemijos sukeltų iššūkių, Europa siekia būti žalesne bei lyderiaujančia skaitmeninių technologijų srityje. Tam reikalingos tokios technologijos kaip dirbtinis intelektas ar blokų grandinės, debesija, duomenys ir jų apsauga bei infrastruktūra. Tam, kad technologiniai sprendimai tarnautų Europos visuomenei, reikalingi įgūdžiai, leisiantys pilnai pasinaudoti skaitmenizacijos teikiamomis galimybėmis.

Kokių skaitmeninių įgūdžių mums trūksta labiausiai ir kaip juos įgyti? Dirbtinis intelektas – grėsmė ar galimybė valstybei, verslui ir visuomenei? Kaip turėtų atrodyti Europos skaitmeninė tapatybė? Kokių taisyklių reikia, kad algoritmai ir duomenys būtų ne grėsmė, o pagalba mūsų kasdienybėje? Kur investuoti, kad laimėtume pasaulinėse skaitmenizacijos lenktynėse ir nebūtume priklausomi nuo kitų šalių technologijų?

Kviečiame susipažinti su 5 populiariausiomis renginio dalyvių idėjomis:

  • Skaitmeninių įgūdžių atskirties mažinimas;
  • Atsparumo dezinformacijai stiprinimas;
  • Skaitmeninės reklamos ribojimai;
  • Savanorystė IT srityje;
  • Duomenų apsaugos užtikrinimas;                                                                                                                                                                        Savo idėjas galite siūlyti specialioje Konferencijos platformoje https://futureu.europa.eu/?locale=lt