Diskusija apie saugumą pradėjome renginių seriją gimnazistams „ES užaugusi karta”. Vasario 7 d. į Petro Kriaučiūno viešąją biblioteką pakvietėme Marijonų gimnazijos moksleivius susitikti su atsargos pulkininku, Gynybos paramos fondo vadovu ir Pulkininkų asociacijos nariu Vaidotu Malinioniu.
Svečias pasakojo apie Lietuvos ir Europos saugumą, apie karą Ukrainoje, kam būti pasiruošus ir kaip elgtis, kokios prognozės artimiausiam pusmečiui bei atsakinėjo į auditorijos klausimus.
Nepateisinamas rusijos karas prieš Ukrainą – viena svarbiausių pastarųjų metų temų. ES ir jos valstybės narės vieningai ir tvirtai remia Ukrainą ir griežtai smerkia šią karinę agresiją. Ką šiame kontekste reikia žinoti visiems piliečiams, kaip būti pasirengusiems – tokios informacijos niekada negali būti per daug. Ką nepriklausomoje Lietuvoje gimęs ir užaugęs jaunimas turi žinoti apie karo padėtį, būtiną atsargumą ir saugumą? Šie ir daug kitų klausimų buvo aptarta šiame susitikime.
Kitas serijos „ES užaugusi karta” renginys gimnazistams vėl vyks Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje kovo 17 d. 13 val. Tema „(Ne)pavojingi kibernetiniai išmanūs sukčiai”. Apie virtualioje erdvėje tykančius pavojus pasakos kibernetinio saugumo ekspertas Marius Pareščius.