Gegužės 9-ąją minima Europos diena – taikos ir vienybės diena. Šią dieną prisimenamas istorinis įvykis – 1950 m. Šumano deklaracija, kurioje išdėstyta idėja apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas.
Kaip ir kasmet EUROPE DIRECT Marijampolė šiai progai organizuoja keletą iniciatyvų, kuriose kviečiame dalyvauti miestiečius bei svečius.
Gegužės 5 d. kviečiame į Petro Kriaučiūno viešąją biblioteką, kur vyks pagrindinis Europos dienai skirtas renginys. Jo programoje:
16 val. Diskusija “Quo vadis, Europa?”
Moderuoja televizijos žurnalistas, laidų vedėjas bei prodiuseris, rašytojas Rytis Zemkauskas.
Diskusijoje dalyvauja: Raimonda Bogužaitė, Marijampolės Kultūros centro kultūros projektų vadovė, asociacijos „Jaunimas YRA“ prezidentė; Ignas Vieversys, kultūros žurnalo „DFCitas“ kūrėjas; Neringa Pangonytė-Novikienė, buvusio Kultūros variklio BWM įkūrėja, dabar padedanti kūrybininkams parduoti savo darbus Etsy platformoje;
17.15 val. grupės „Mėlyna“ (Šakiai) akustinis koncertas.
Šios iš Šakių kilusios grupės muziką daug kas vadina alternatyviu roku, shoegazing, tačiau jie patys sako savęs nespraudžiantys į jokius rėmus ir kuriantys tai, kas eina iš vidaus.
Įdomu tai, kad šios šakiečių grupės vienas pirmųjų žingsnių įvyko būtent Marijampolėje, tad su malonumu kviečiame pažintį pratęsti Europos dienai skirtame koncerte Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos lauko terasoje.

Gegužės 11 d. 18 val. Žygis pėsčiomis Šešupės pakrantėmis, skirtas Europos dienai, „Išvaikščiokime Europą. Dideli žygiai prasideda nuo mažų“ su gide Jurgita.
Žygio pradžia : Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka, prie pagrindinio įėjimo
Žygio pabaiga : Pašešupio parke
Žygiuosime Šešupės pakrante apie 1.30-2val. Gidė Jurgita žygio metu susipažindins su Malonny9 kūriniais. 2022m. kūriniai atsirado netradicinėse vietose, papuošė miesto tiltus. Šiais metais menininkai savo darbuose perteikė simbolinę prasmę gamtai, judėsime kartu Šešupės pakrantėmis. Taip pat susipažinsime su miesto parkų istorija, nes žygio metu aplankysime 3 parkus. „Padėsiu Marijampolėje atrasti tai, ko nemato kiti” – sako gidė ir Malonny savanorė Jurgita.
Žygio metu vyks viktorina. Jūsų laukia staigmenos ir dovanėlės.
Būtina patogi avalynė ir apranga.
Ekskursija vyks bet kokiu oru!

Bus papildyta.