2021 m. lapkričio 25 d. (ketvirtadienį), 16 val. kviečiame dalyvauti nuotolinėje diskusijoje apie Europos skaitmeninę transformaciją bei tolesnę šios srities raidą. Renginio metu vyks idėjų dirbtuvės, kurių metu ieškosime atsakymų, kokių pokyčių reikėtų ES, kad taptume skaitmenizacijos lyderiais, o šio proceso naudą pajustų ir grėsmes valdyti galėtų kiekvienas.

Atsigaudama po pandemijos sukeltų iššūkių, Europa siekia būti žalesne bei lyderiaujančia skaitmeninių technologijų srityje. Tam reikalingos tokios technologijos kaip dirbtinis intelektas ar blokų grandinės, debesija, duomenys ir jų apsauga bei infrastruktūra. Tam, kad technologiniai sprendimai tarnautų Europos visuomenei, reikalingi įgūdžiai, leisiantys pilnai pasinaudoti skaitmenizacijos teikiamomis galimybėmis. Nors Lietuvai dar nepavyko pasiekti proveržio šioje srityje, pastaraisiais metais aktyviai siekiama didinti inovacijų skaičių, skatinti įmones kurti ir diegti dirbtinio intelekto sprendimus.

Kokių skaitmeninių įgūdžių mums trūksta labiausiai ir kaip juos įgyti? Dirbtinis intelektas – grėsmė ar galimybė valstybei, verslui ir visuomenei? Kaip turėtų atrodyti Europos skaitmeninė tapatybė? Kokių taisyklių reikia, kad algoritmai ir duomenys būtų ne grėsmė, o pagalba mūsų kasdienybėje? Kur investuoti, kad laimėtume pasaulinėse skaitmenizacijos lenktynėse ir nebūtume priklausomi nuo kitų šalių technologijų? 

Įžvalgas apie šios srities aktualijas pateiks ir prie kūrybinių dirbtuvių prisijungs ekspertai: Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas ir projekto „GovTech laboratorija“  (GovTech ir dirbtinio intelekto technologijų skatinimas ir populiarinimas Lietuvoje) vadovė Arūnė Matelytė.

Norint dalyvauti renginyje, reikalinga išankstinė registracija: https://bit.ly/CoFEMarijampolė. Likus dienai iki renginio, dalyvių registracijos formoje nurodytu el. paštu bus atsiųsta renginio prisijungimo nuoroda bei instrukcijos.

Šis renginys – nuo šių metų rugsėjo vykstančio Konferencijos dėl Europos ateities renginių ciklo dalis. Reikšdami savo idėjas ir lūkesčius šiame renginyje, galite daryti įtaką Europos žmogaus teisių politikai bei prisidėti prie diskusijos apie pamatines bendrijos vertybes. Renginio dalyvių siūlymai bus pateikti Konferencijos dėl Europos ateities platformoje: https://futureu.europa.eu/?locale=lt