Vasario 27 d. nuotoliniame renginyje „Ukraina: prie ES ir prieš Rusiją“ susijungė daugiau kaip 1,5 žiūrovų iš visos Lietuvos tam, kad paklausytų Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Jean Monnet profesoriaus Mindaugo Jurkyno minčių apie Ukrainos ir visos Europos aktualijas šiuo metu vykstančio karo kontekste.
Pranešimą profesorius pradėjo tapatybės apibrėžimu ir aiškinimu – kodėl mes, vakariečiai esame tokie, kokie esame, ir kodėl tokių vertybių neturi mūsų rytiniai kaimynai, kokia yra putino rusijos tapatybė ir koks yra putino supratimas apie vakarus ir savo įsivaizduojamą imperiją. Toliau buvo kalbama apie Ukrainos istoriją, jos ir Europos Sąjungos santykius ir ateities perspektyvas bei ES paramą šiai šaliai.
Tai pirmas nuotolinių diskusijų ciklo „Ką tavo labui daro Europa?“ renginys, kurį organizuoja Europe Direct centrų tinklas, Europos Komisijos atstovybė ir Europos Parlamento biuras Lietuvoje.
Kitos 2 diskusijos yra numatytos gegužę ir lapkritį bei bus skirtos Bendrosios rinkos 30-čiui bei artėjančių Europos Parlamento rinkimų 2024 m. svarbai. Diskusijų ciklas skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams, akademiniam jaunimui ir visiems, besidomintiems ES aktualijomis.