Tau 18 metų ir esi teisėtas vienos iš ES valstybių narių arba programos „Erasmus+“ asocijuotųjų trečiųjų valstybių gyventojas? Renkis į kelionę po Europą! Didžiuojamės, kad „DiscoverEU“ tapo „Erasmus+“ programų grupės dalimi ir kad 2022-ųjų – Europos jaunimo metų – proga pagal ją bus pasiūlyta dar daugiau kelionės bilietų ir galimybių!
Kas yra „DiscoverEU“?
„DiscoverEU“ – tai programos „Erasmus+“ veiksmas, suteikiantis tau galimybę per mokymosi patirtį geriau pažinti Europą. Kadangi pagrindinė transporto priemonė bus traukinys (salų ar atokių regionų gyventojams taikomos išimtys), tau prieš akis atsivers kvapą gniaužiantis Europos kraštovaizdis ir jos miestų bei miestelių įvairovė. Paraiškas galima teikti dviem paraiškų priėmimo etapais, kurie vyksta kasmet. Laimingiesiems paraiškų teikėjams skiriami kelionės bilietai.

Aštuoniolikmečiams Europos Sąjungos arba vienos iš programos „Erasmus+“ asocijuotųjų trečiųjų valstybių – Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Serbijos, Šiaurės Makedonijos ir Turkijos – gyventojams „DiscoverEU“ suteikia galimybę pakeliauti ir pamatyti, kokia įvairi yra Europa, sužinoti apie jos kultūros paveldą ir istoriją ir susipažinti su žmonėmis iš viso žemyno. Be to, „DiscoverEU“ suteikia jaunuoliams progą įgyti vertingų gyvenimo įgūdžių ateičiai – tapti savarankiškesniems, labiau pasitikintiems savimi ir atviresniems kitoms kultūroms.

NAUJIENA! Nuo 2022 m. atrinkti dalyviai gaus „DiscoverEU“ nuolaidų kortelę su nuolaidomis kultūros renginiams, mokymosi veiklai, sportui, vietos transportui, nakvynei, maistui ir kt.

Kada vyks kitas etapas?
Naujas etapas vyks nuo 2022 m. spalio 11 d. (antradienio) 12.00 val. (Vidurio Europos vasaros laiku) iki 2022 m. spalio 25 d. (antradienio) 12.00 val. (Vidurio Europos vasaros laiku).

Dalyvauti gali jaunuoliai, kurie:

yra gimę laikotarpiu nuo 2004 m. sausio 1 d. (imtinai) iki 2004 m. gruodžio 31 d. (imtinai);
pildydami internetinę paraiškos formą teisingai nurodo asmens tapatybės kortelės, paso arba teisėto gyventojo kortelės numerį;
yra vienos iš toliau nurodytų šalių piliečiai arba ilgalaikiai teisėti gyventojai:
– vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių, įskaitant užjūrio šalis ir teritorijas (UŠT), arba
– vienos iš programos „Erasmus+“ asocijuotųjų trečiųjų valstybių: Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Serbijos, Šiaurės Makedonijos arba Turkijos.

Tada turėsi sudalyvauti viktorinoje (nebent teiki paraišką kaip grupės narys).

Jeigu būsi atrinktas, galėsi vykti į ne trumpesnę kaip 1 dienos ir ne ilgesnę kaip 30 dienų kelionę laikotarpiu nuo 2023 m. kovo 1 d. iki 2024 m. vasario 29 d.

Esi per jaunas dalyvauti šiame etape? Nesijaudink! Kasmet pavasarį ir rudenį bus rengiami nauji konkurso etapai.

Ar galima keliauti su draugais?
Taip, galima! Tai priklauso tik nuo tavęs. Gali keliauti vienas arba pakviesti prisijungti dar iki 4 draugų, su sąlyga, kad jie visi atitinka pirmiau išdėstytas sąlygas.

Taip pat gali savo kelionės planus derinti su kitais „DiscoverEU“ keliautojais! Šiam tikslui pravers „DiscoverEU“ grupė platformoje „Facebook“. Prisijunk prie šios grupės jau dabar ir pradėk bendrauti su kitais dalyviais.

Jei būsi atrinktas, nacionalinės „Erasmus+“ agentūros padės tau užmegzti ryšius ir gauti informacijos – prieš išvykstant bus surengta susitikimų (taip pat ir su keliautojais).

„Prieš tave – visas pasaulis. Pasiimk kuprinę, geriausią draugą ar draugę ir – pirmyn!“

Pasidalyk patirtimi
Tave, kaip „DiscoverEU“ ambasadorių, pakviesime pasidalyti kelionės patirtimi socialiniuose tinkluose „Instagram“, „Facebook“ arba „Twitter“, naudojant saitažodį #DiscoverEU. Taip pat gali surengti pristatymą savo mokykloje ar vietos bendruomenėje. Be to, gali sudalyvauti #DiscoverEU nuotraukų / vaizdo įrašų konkurse (#Competition) ir laimėti puikių prizų.

Noriu sužinoti daugiau!

Domina ankstesnių paraiškų teikimo etapų informacija? „DiscoverEU“ informacijos suvestinėse rasi daugiau informacijos apie šį veiksmą ir galėsi susipažinti su įvairių „DiscoverEU“ dalyvių įspūdžiais.

Europa tavęs laukia. Ženk pirmą žingsnį!