Rugsėjo 20 d. Lietuvos miestuose prasidėjo Konferencijai dėl Europos ateities skirtų renginių ciklas. Piliečiai drauge su žymiausiais savo sričių ekspertais dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse ir vystys idėjas Europos ateičiai. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, „Europe Direct“ centrų ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto organizuojamuose renginiuose bus nagrinėjamos devynios svarbiausios ES sritys, tarp kurių – kiekvienam svarbūs sveikatos, socialinio teisingumo, aplinkosaugos klausimai. Marijampolėje lapkričio 25 d. pakviesime dalyvauti renginyje tema „Skaitmeninė transformacija. Skaitmenizacija ir inovatyvūs sprendimai šalies valdyme bei viešosiose paslaugose: ateities kryptys (duomenų apsauga, dirbtinis intelektas ir kibernetinis saugumas).

Diskusijoms pasirinktas įtraukus kūrybinių dirbtuvių formatas atitinka kertinę Konferencijos dėl Europos ateities idėją „Ateitis – Tavo rankose“. Tokiu formatu siekiama piliečiams suteikti erdvę, kuri leistų ne tik aptarti šiuo metu Europai kylančius iššūkius, tačiau ir įkvėptų mąstyti apie tai, kokios Europos Sąjungos ateities jie norėtų ir kokius konkrečius sprendimus jie siūlytų.            

Šie metai Europai buvo tikrai neeiliniai – veikėme išvien užtikrindami vakcinų tiekimą, patvirtindami ir pradėdami įgyvendinti rekordinį ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo paketą, padėdami Lietuvai sprendžiant pasienio su Baltarusija situaciją. Veikdami kartu, europiečiai gali dar daugiau. Šiemet turime unikalią galimybę dar aktyviau prisidėti prie Europos Sąjungos ateities kūrimo  – dalyvauti pirmą kartą vykstančioje Konferencijoje dėl Europos ateities ir siūlyti savo idėjas. Tikiu, kad šie devyniuose Lietuvos miestuose vyksiantys renginiai leis kiekvienam pasiūlyti idėjų ir kartu nuspręsti, kaip norėtumėm gyventi rytoj“, – sako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje laikinoji vadovė Agnė Kazlauskaitė.

Vieno iš renginių ciklo iniciatorių, VU TSPMI Jean Monnet Chair profesoriaus Ramūno Vilpišausko teigimu, Konferencija dėl Europos ateities kiekvienam suteikia galimybę permąstyti asmeninį santykį su ES.

„Lietuvos piliečiai – vieni labiausiai pasitikinčių Europos Sąjunga, tačiau šio lygmens klausimai neretai atrodo nutolę ir menkai paveikiantys mūsų kasdienybę. Renginių ciklas – tai kvietimas abipusiam mokymuisi ir informuotai diskusijai, kurioje tikimės sukurti galimybę labiau apgalvoti savo santykį su ES vykstančiais procesais bei teikti pasiūlymus, kurie turės realų potencialą virsti konkrečiais veiksmais“, – sako R. Vilpišauskas.

Profesoriaus teigimu, tikimasi, jog, susiejant ES klausimus su žmonėms rūpimomis temomis, renginiai suaktyvins diskusiją ES klausimais, o ją palaikyti padės nuolat Konferencijos dėl Europos ateities interneto svetainėje pristatomos idėjos.

Konferencija dėl Europos ateities – tai bendras metus truksiantis Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Svarbiausias Konferencijos tikslas – suteikti galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų žemyno bendrą ateitį. Devynių diskusijų ciklą visoje Lietuvoje rengia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas ir „Europe Direct“ centrai.