Pasitelkiant Europos Komisijos iniciatyvą „Nešiojamieji kompiuteriai Ukrainai” (angl. „Laptops for Ukraine„) surinkta ir į Ukrainą bus išsiųsta dar 13 000 nešiojamųjų kompiuterių, išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių. Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios Europos Komisija pasitelkdama ES civilinės saugos mechanizmą jau padėjo išsiųsti 12 000 padovanotų įrenginių į Ukrainą. Papildomai surinkti 13 000 įrenginių bus nugabenti artimiausiomis savaitėmis.

Reaguodama į Ukrainos mokykloms, ligoninėms ir savivaldybėms staiga iškilusius šių įrenginių poreikius, 2022 m. gruodžio mėn. Europos Komisija prisidėjo prie iniciatyvos „Nešiojamieji kompiuteriai Ukrainai” sukūrimo, prie kurios taip pat prisijungė Ukrainos skaitmeninės pertvarkos ministerija ir skaitmeninių technologijų pramonei atstovaujanti Europos organizacija DIGITALEUROPE. Skaitmeniniai įrenginiai gali padėti tęsti pagrindinių švietimo, sveikatos priežiūros ir viešojo administravimo paslaugų teikimą Ukrainoje.

Įmonės ir pavieniai asmenys vis dar gali dovanoti veikiančius įrenginius. Europos Sąjungoje šiuo metu veikia 17 surinkimo centrų Belgijoje, Čekijoje, Estijoje, Ispanijoje, Lietuvoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje ir Vokietijoje. Steigiami ir nauji surinkimo centrai. Piliečiai kviečiami perduoti dovanojamą įrenginį viename iš centrų, o privačios įmonės gali susisiekti su Europos Komisija, kad būtų suorganizuotas didesnio dovanojamų daiktų kiekio perdavimas.

Daugiau informacijos, kaip perduoti dovanojamą prietaisą, pateikiama čia: LaptopsForUkraine.