Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pristatė 6-ąjį sankcijų Rusijai rinkinį.

🔹 Taikyti sankcijas aukšto lygio pareigūnams ir karininkams, dariusiems karo nusikaltimus Bučoje ir atsakingiems už Mariupolio miesto apgultį.
🔹 Iš SWIFT sistemos pašalinti „Sberbank“ – didžiausią Rusijos banką – ir dar du didelius bankus. Tai sustiprins visišką Rusijos finansų sektoriaus izoliaciją pasaulinės sistemos atžvilgiu.
🔹 Uždrausti 3 dideliems Rusijos valstybiniams transliuotojams naudotis mūsų eteriu. Jiems nebebus leidžiama platinti savo turinio ES jokia forma ar pavidalu – nei kabeliniu ryšiu, nei palydovu, nei internetu, nei išmaniųjų telefonų programėlėmis.
🔹 Uždrausti teikti buhalterių, konsultantų ir komunikacijos ekspertų paslaugas Rusijos įmonėms.
🔹 Uždrausti importuoti visą Rusijos naftą – jūromis ir vamzdynais, žalią ir perdirbtą. Pasirūpinsime, kad palaipsniui atsisakytume Rusijos naftos tvarkingai, taip, kad mums ir mūsų partneriams būtų sudarytos sąlygos užtikrinti alternatyvius tiekimo maršrutus ir kuo labiau sumažinti poveikį pasaulinėms rinkoms

Norime, kad Ukraina 🇺🇦 laimėtų šį karą. Taip pat norime sudaryti sąlygas Ukrainos sėkmei po karo. Todėl siūlome pradėti rengti Ukrainos ekonomikos gaivinimo priemonių rinkinį. Tai ilgainiui atvers kelią Ukrainos ateičiai Europos Sąjungoje. 🇪🇺